ارز دیجیتال چیست؟ درآمد زایی از آنها چگونه است؟

ارز دیجیتال چیست ؟

در حال حاضر ارز دیجیتال چیست زیادی وارد بازار های مالی شدن و در جهان معامله می شوند که می توان از چند مورد آن نام برد:

 همانطور که مشاهده می کنیدارز دیجیتال چیست زیادی وارد بازار شدن و امروزه در جهان تبادل میشوند ، این گونه ارز ها غیر متمرکز هستن ، به این معنی که هیچ سازمان و نهادی در کنترل و نظارت آن تاثیر ندارد و دیگر ویژگی انها به عدم وجود کارمزد از سمت موسسات مالی و بانک هاست ، پول های که در دنیای واقعی موجوده پشتوانه ای مثل طلا و یا حتی خود بانک دارد اما ارز های دیجیتال به این شکل نیستند و هیچ پشتوانه ای ندارند و ارزش گزاری بر روی این ارز ها کاملا توسط کاربران اینترنت تایین می شود ، در ادامه به بررسی سوال (ارز دیجیتال چیست؟) خواهیم پرداخت.

با ایلان م

ارز های دیجیتال چگونه به وجود آمدند؟

افراد کمی از به وجود آمدن انواع ارز های دیجیتال خبر دارند. این پدیده،به عنوان اختراعی نو در کنار دیگر اختراعات، پا به دنیای ارزها گذاشت. بیت‌کوین، معروف ترین ارز دیجیتالی است که خالق آن، فردی ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو است. هویت او به طور کامل مشخص نیست و فرضیه‌هایی وجود دارد که شاید این شخص، نامی جعلی برای گروهی از افراد باشد که اقدام به تولید و طراحی نخستین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین کرده‌اند که نخستین و مهم‌ترین پول دیجیتال است و از سایر انواع این ارز بیشتر در معرض قضاوت و تحلیل قرار می‌گیرد. به گونه ای دقیق‌تر، در دنیای اینترنت به بیت‌کوین توجه زیادی می‌شود. این ارز، قیمت‌ ارزهای دیگر را مشخص می‌کند و روی مسیری که ارزهای دیگر دیجیتالی طی می‌کنند، اثرات فوق‌العاده‌ای دارد. قبل از اینکه ایده طراحی و تولید اسکناس‌های دیجیتالی به عرصه ظهور برسد، بیت‌کوین به عنوان ارزی به بازار عرضه شد که برای معامله و انجام تراکنش‌های مختلف با آن، هیچ واسطه‌ای میان دریافت‌کننده و گیرنده وجود نداشت. در واقع، ارز  بیت کوین در بستری کاملا غیرمتمرکز، امکان معامله میان دو فرد را بدون نیاز به بانک‌ها و موسسات فراهم می‌کند. در واقع، بیت کوین و شیوه جذاب تراکنش با آن، قبل از اینکه ایده پول دیجیتالی به منصه ظهور برسد، پا به دنیا گذاشت.

(ارز دیجیتال چیست؟)

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند

چگونگی تولید ارز های دیجیتال

تولید و یا به عبارتی استخراج بیت کوین (ارز دیجیتال چیست) توسط رایانه های پیشرفته و یا دستگاه های ماینر انجام میشود ، شیوه کار به این صورته که دستگاه رایانه ما یک سری معادلات پیچیده ریاضی و پیدا کردن جواب معادله هر بلاک که به این فرایند هش می گویند .

با حل معادلات و اضافه کردن ان به شبکه بلاک چین کار پیش می رود، برای اینکه بتوان ، ارز های دیجیتال را استخراج کرد نیاز به سیستم های پیشرفته هست ، با توجه به این موضوع که برق بسیار زیادی باید مصرف شود این مصرف زیاد برق حین فرآیند ماینینگ اتفاق می افتدو این امر موجب دلمشغولی استخراج کنندگان ارز های دیجیتال شود ، همچنین برخی از دولت ها باور بر این دارند که این فرایند به خاطر استفاده بیش از حد از حجم الکتریسیته هزینه های زیادی خواهد داشت.

(ارز دیجیتال چیست)

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند

آیا سرمایه گزاری روی ارز های دیجیتال خوبه؟

در پاسخ به این سوال بتدا باید فرآیند ها جهت استخراج بیت کوین رو برسی کنیم :

  1. داشتن سیستم پیشرفته جهت ماینینگ
  2. استفاده از دستگاه های ماینر (جهت بازده بیشتر)
  3. پذیرش هزینه برق بالا 
  4. محل نگه داری دستگاه های ماینر 
  5. کسب اطلاعات وبررسی قیمت 
  6. بررسی آینده ارز های دیجیتال 

برای استخراج بیت کوین به موارد بالا نیاز مند هستید و باید شرایط ذکر شده رو مهیا کنید شما با یک سیستم معمولی هم میتوانیدبیت کوین استخراج کنید ولی این فرآیند بسیار زمان بر و به مقدار ناچیزی است ، پس باید شما هزینه های جانبی مثل خرید یا اجاره دستگاه ماینر رو هم باید داشته باشید تا به اون مقدار سود مورد نظر از استخراج بیت کوین برسید ، موضوع جذاب برای استخراج کنندگان ارز های دیجیتال اینکه میتونن ارز دیجیتالی که استخراج کردن رو به دلار معامله کنند و با توجه به قیمت دلار در ایران این موضوع باعث محبوبیت بیشتری بین کاربران ایرانی پیدا کرده.

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند

استخراج های ارز های دیجیتال قانونی است؟

بیت کوین در ایران هنوز به‌طور کامل به رسمیت شناخته نشده است، اما سرمایه‌گذاری، نگهداری یا استفاده از بیت کوین در کشور جرم هم نیست.

 

طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی، «هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تأمینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمی‌توان‌ جرم دانست مگر آنکه به موجب

قانون برای آن مجازات یا اقدامات تأمینی یا تربیتی تعیین شده باشد.»

 

پس، به‌خاطر عدم وجود مجازات برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال یا نگهداری بیت کوین در زمان نگارش این مطلب، نمی‌توان این اعمال را جرم دانست.

 

جرم نبودن استفاده از بیت کوین و نگهداری آن تنها در صورتی است که بیت کوین ابزار جرم دیگری نباشد یا قانون بالا دستی را نقض نکند. به‌عنوان مثال، از آنجایی که پول‌شویی جرم است، اگر با بیت کوین پول‌شویی یا هر فعالیت مجرمانه دیگر انجام شود، مشمول مجازات خواهد بود.

 

نهادهایی مانند نیروی انتظامی در قبال کلاهبرداری‌های حوزه فناوری مسئولیت و اختیار دارند. بنابراین، جدای بحث چیستیِ ارزهای دیجیتال، به‌عنوان یک فناوری، قانون می‌تواند پیگیری‌های لازم را تا جایی که ممکن باشد، انجام دهد.

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند

چه استفاده های از ارز های دیجیتال می شود؟

 بیت کوین نوعی پول است و پول همواره برای اهداف قانونی و غیرقانونی بکار می رفته است. پول نقد، کارتهای اعتباری و سیستمهای بانکی جاری از نظر استفاده در جرایم مالی، بطور گسترده ای از بیت کوین پیشی می گیرند . بیت کوین توانسته است نوآوری های چشمگیری در سیستم های پرداخت بیاورد و منافع چنین نوآوری هایی اغلب بسیار فراتر از نقطه ضعف های احتمالی آنهاست.

موضوع دیگری که در باره ارز های دیجیتال مطرح هست اینکه چون هیچ دولت یا سازمان معتبری پشت این جریان نیست امکان استفاده های غیر قانونی زیادی وجود داره مثل پولشوی ، خریداری محصولات غیر قانونی ، رد و بدل شدن پول بین باند های خطرناک در سراسر جهان ، در مورد ارز های دیجیتال بسیاری از مراجع تقلید و عالمان دینی این موضوع را حرام یا دارای مشکلات شرعی دانستند.

 (ارز دیجیتال چیست)

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند

اگر مقاله برایتان مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

راهای ارتباطی

شما میتوانید از طریق شماره های زیر یا شبکه های اجتمایی با ما در ارتباط باشید

شماره تماس (۱): ۰۹۳۹۶۸۳۲۲۳۷

شماره تماس (۲): ۰۹۳۷۲۹۵۱۸۳۱

برای ارتباط از طریق ایمیل کلیک کنید

  تیم آتلان وب همواره تمام تاش خود را دارد که به بهترین نحو رضایت مشتری های عزیز را جلب کند تیم ما این کار را از روی عشق انجام میدهد و هدف اصلی ما  رشد کسبو کار شما هموطن عزیز است

شما به کمک نیاز دارید? با ما چت کنید