چهار شنبه سوری تاریخچه و تاریخ دقیق

چهار شنبه سوری تاریخچه و تاریخ دقیق

در این مقاله می خواهیم راجب تاریخچه جشن با شکوه چهار شنبه سوری صحبت کنیم ، چشنی که تاریخچه کهن در فرهنگ ما دارد البته امروزه این نوع جشن مفهوم اشتباهی به خود گرفته و عده ای این روز را با جنگ اشتباه می گیرند .

یکی از جشن‌های ایرانی است که از غروب آخرین سه‌شنبهٔ ماه اسفند، تا پس از نیمه‌شب تا آخرین چهارشنبهٔ سال، برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصهٔ اصلی آن است. این جشن، نخستین جشن از مجموعهٔ جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به ‌صورت جمعی در فضای باز برگزار می‌شود.

چهار شنبه سوری تاریخچه و تاریخ دقیق

تاریخچه چهارشنبه سوری

به‌گفتهٔ ابراهیم پورداوود چهارشنبه‌سوری ریشه در سنت  زرتشتیان و نیز جشن نزول فروهرها دارد که شش روز پیش از فرارسیدن نوروز  در آخرین چهار شنبه سال برگزار می‌شد. احتمال دیگر این است که چهارشنبه‌سوری بازمانده و شکل تحول‌ یافته‌ای از جشن سده باشد، که این احتمال زیاد قوی نیست  .

در قدیمی‌ترین اشاره به «شب سوری» در قرن چهارم در تاریخ بخارا اشاره‌ای به روز چهارشنبه نیست ولی از لفظ «عادت قدیم» استفاده شده‌ است که نشان‌دهندهٔ پیشینهٔ این جشن است.

چهار شنبه سوری تاریخچه و تاریخ دقیق

تارخ دقیق چهار شنبه سوری ۱۳۹۹

تاریخ دقیق اخرین چهار شنبه قرن ۱۳ شمسی

 شمسی : ۱۳۹۹/۱۲/۲۶

میلادی : ۲۰۲۱/۰۳/۱۶

هجری قمری : ۱۴۴۲/۰۸/۰۲

امیدوارم این  مقاله (چهار شنبه سوری تاریخچه و تاریخ دقیق)که توسط تیم آتلان وب گرد آوری شده ، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد شروع کسبو کار  خود دارند قرار گرفته باشد.

شما می توانید سفارش  طراحی سایت خود را از طریق شماره تلفن۰۹۳۹۶۸۳۲۲۳۷ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف تیم آتلان وب است . شما دوستان می توانید جهت مشاوره  و راهنمایی با ما در ارتباط باشد  یا برای اطلاع از قیمت و سفارش لینک مقابل را کلیک کنید.

اگر مقاله برایتان مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

باما همراه باشید در شبکه های اجتمایی آتلان وب همراه شما                                                                                                                           تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه آتلان وب است

شما به کمک نیاز دارید? با ما چت کنید