بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟ بدون افت کیفیت

بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟

حتما تا به امروز برای شما پیش آمده است که بخواهید  عکسی را برای کسی ارسال کنید و این عکس افت کیفیت پیدا میکند در این مقاله  ما می خواهیم بهترین فرمت عکس برای انتقال را به شما عزیزان معرفی کنیم که به وسیله ان دیر عکس ها هنگام انتقال افت کیفیت پیدا نکند.

 عکسی که قرار است چاپ شود یا در فضای مجازی منتشر شود می توانند فرمتهای متفاوتی داشته باشند که هرکدام برای کار خاصی مفد است. بسیاری از افراد نمی دانند تفاوت بین فرمت های مختلف عکس چیست و هر کدام چه ویژگی دارند.

انواع فرمت های ذخیره سازی ، برای عکس وجود دارد که برخی از این فرمت ها مانند JPEG ، PNG ، TIFF بیشتر از بقیه استفاده می شوند.

بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟ بدون افت کیفیت

انواع فرمت های عکس

همانطور که پیشتر گفته بودیم هر فرمت برای کاربرد خاصی بهترین است در ادامه قصد داریم تمام فرمت های مهم را معرفی کنیم بهترین فرمت عکس برای انتقال بدون افت کیفیت ارسال با فرمت JPEG است.

فرمت JPEG :

JPEG مخفف کلمه  Joint photographic Expert Group است که جزء بهترین انواع فرمت های تصویری می باشد و دارای شش مود اصلی یعنی JPE ، JPG ، JPEG ، JFI ، JIF و JFIF است.
در واقع  فرمت JPEG می تواند اطلاعات را فشرده سازی نموده و در عین حال کیفیت تصویر را نیز حفظ کند به همین صورت بهترین فرمت عکس برای انتقال است.
این فرمت فضای کمتری مصرف نموده و حتی می تواند یک تصویر را تا ۵۰ درصد از اندازه اصلی خود فشرده کند.

بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟ بدون افت کیفیت

فرمت PNG :

PNG مخفف کلمه ( Protable Network Graphic ) می باشد و یک فرمت عکس گرافیکی بسیار محبوب میان افراد است که  در سال ۲۰۰۴ توانست یک استاندارد ISO را برای کیفیت بالا دریافت کند.
در ابتدا PNG برای انتقال تصاویر به اینترنت  طراحی شده بود. به همین دلیل است که فقط از طیف RGB پشتیبانی می کند ، اگرچه به دلیل بک گراند شفافی که دارد از این فرمت معمولاً در طراحی استفاده می شود .

این نوع تصویر می تواند بک گراند را محو کنید و تصویر را از بک گراند جدا کند.

بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟ بدون افت کیفیت

فرمت TIFF :

 کلمه TIFF مخفف عبارت   Tagged Image File Format است و یک فرمت گرافیکی محبوب است که بیشتر در حوزه نشر و انتشارات چاپ کارت ویزیت و … استفاده می شود .
این فرمت ابتدا توسط Adobe در دهه ۱۹۸۰ توسعه داده شد. TIFF از تکنیک غیر فشرده یا CCIT  پیروی می کند.

بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟ بدون افت کیفیت

امیدوارم این  مقاله (بهترین فرمت عکس برای انتقال چیست ؟ بدون افت کیفیت)که توسط تیم آتلان وب گرد آوری شده ، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد شروع کسبو کار  خود دارند قرار گرفته باشد.

شما می توانید سفارش  طراحی سایت خود را از طریق شماره تلفن۰۹۳۹۶۸۳۲۲۳۷ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف تیم آتلان وب است . شما دوستان می توانید جهت مشاوره  و راهنمایی با ما در ارتباط باشد  یا برای اطلاع از قیمت و سفارش لینک مقابل را کلیک کنید.

اگر مقاله برایتان مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

باما همراه باشید در شبکه های اجتمایی آتلان وب همراه شما                                                                                                                           تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه آتلان وب است

شما به کمک نیاز دارید? با ما چت کنید