تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست؟

تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست؟

شاید برای شما هم  سوال باشد که تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست یا اصلا تفاوتی دارند؟ یا خیر در باره این موضوع باید بگویم بله این دو با هم تفاوت دارند ، تیم آتلان وب در انتهای مقاله این تفاوت هارا برای شما بازگو میکند پس لطفا تا انتهای مقاله مارا دنبال کنید.

تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست؟

تفاوت وبلاگ و وب سایت

وبلاگ و وب سایت هر دو جزء جدایی ناپذیر دنیای اینترنت می باشند و از آنها برای انتشار اطلاعات استفاده می گردد. طراحی سایت بر اساس قواعد و دستورات کد نویسی مخصوصی است ولی در ساخت وبلاگ چنین چیزی وجود ندارد.

وبلاگ و وب سایت بطور مجزا تعریفی دارند و هر یک برتری هایی نیز نسبت به یکدیگر خواهند داشت .

وب سایت چیست؟

وب سایت مکانی  مجازی در اینترنت می باشد که مجموعه ای از برگه ها را شامل می گردد و هر برگه دارای یک آدرس می باشد . این صفحات به هم پیوسته بوده و هرکدام شامل متن، تصویر، لینک و قالب بندی است.

سایت ها با اسم دامین یا همان آدرس های اینترنتی شناسایی می گردند. مرورگرها مختلف  وظیفه نمایش وب سایت ها را به کاربر برعهده دارند .

وبلاگ چیست؟

وبلاگ در واقع خود  یک نوع وب سایت می باشد که در آن محتوای جدیدتر درآغاز ظاهر می شود یعنی محتوای نو منتشر شده نخستین چیزی است که کاربر مشاهده می کند. وبلاگ معمولا توسط یک شخص یا گروه کوچکی از اشخاص برای ارائه اطلاعات با موضوعات گوناگون و دلخواه به وجود می آید.

تفاوت ها کلی

  • وبلاگ ها غالبا رایگان هستند ولی طراحی سایت مستلزم صرف هزینه است.
  • سایت متشکل از چندین صفحه است که هر صفحه دارای آدرس منحصر به فرد می باشد.
  • محتوای وبلاگ در یک صفحه و به ترتیب زمان انتشار مرتب می گردد، ولی مطالب سایت در دسته بندی و صفحات متعدد قرار می گیرند.
  • در وبلاگ ها محتوا و مقالات توسط تگ ها و دسته بندی ها سازماندهی می گردند ولی در سایت ها از صفحات برای سازماندهی و نمایش محتوا استفاده می شود.
  • استفاده از وبلاگ مستلزم داشتن دانش برنامه نویسی نیست ولی طراحی سایت به کارگیری دانش برنامه نویسی می خواهد و طراحی آن پیچیدگی بیشتری نسبت به وبلاگ دارد.
  • عموما سایت ها متعلق به شرکت ها، ارگان ها و سازمان های گوناگون است ولی بلاگ ها بیشتر شخصی می باشند.

امیدوارم این  مقاله (تفاوت وبلاگ و وب سایت چیست ؟)که توسط تیم آتلان وب گرد آوری شده ، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد شروع کسبو کار  خود دارند قرار گرفته باشد.

شما می توانید سفارش  طراحی سایت خود را از طریق شماره تلفن۰۹۳۹۶۸۳۲۲۳۷ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف تیم آتلان وب است . شما دوستان می توانید جهت مشاوره  و راهنمایی با ما در ارتباط باشد  یا برای اطلاع از قیمت و سفارش لینک مقابل را کلیک کنید.

اگر مقاله برایتان مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

باما همراه باشید در شبکه های اجتمایی آتلان وب همراه شما                                                                                                                           تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه آتلان وب است

شما به کمک نیاز دارید? با ما چت کنید