جشن هالووین چیست ؟ و چه فلسفه ای پشت آن است

با سلام خدمت تمامیه  یوزر های عزیز ما  تصمیم گرفتیم به مناسبت نزدیک شدن به روز هالووین تمامی حقایق و تاریخچه این جشن باستانی که کم یا یش مشابه چشن چهارشنبه سوری خود ما هست را برای شما در قالب یک مقاله متفاوت ( جشن هالووین چیست ؟ ) بیان کنیم لطفا نظرات خود را برای ما در بخش دیدگاه بفرستید، با تشکر.

تاریخچه هالووین

 کلمه هالووین در واقع مخفف کلمه ( هالووز ایووینگ ) که به معنای عصر قدیسان است  جشن هالووین یا Halloween  شبی شناخته شده برای تمام دنیاست، که هر ساله در ۳۱ اکتبر انرا جشن می گیرند کلمه هالووین به حدود ۱۷۰۰ سال قبل بر میگردد.

 هالووین از آیئن مسیحی به وجود آمده است و به معنی شب عروسی یا شب عید می باشد، این مراسم مخصوص مسیحیان می باشد که به عنوان یک آئین سنتی به  این جشن در تمامی کشور ها یه مدت ۳ شبانه روز برگذار میشود .

کسانی که در این جش حضور دارند باید لباس های ترسناک و عجیب غریب و چهر های نقاشی شده وحشت ناک را تا سه شب اجرا کنند.کودکان در این مراسم اهمیت خاصی دارند زیرا بخش مهم مراسم مال انهاست . این کودکان با قاشق در خانه دیگران مروند و به جمع اوری آجیل و نبات می پردازند . و حتی در مسیر رفتن به جشن سمت بزرگتر ها رفته و از آنها آجیل و نبات می گیرند.

این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

در ابتدای این جشن های ترسناک و با شکوه افراد لباس های سرتاسر سیاه می پوشیدند و صورت خود را به رنگ مشک در بیاورند تا به این صورت در میان اشباح پنهان شوند.

جشن هالووین چیست ؟

تاریخ دقیق هالووین ۲۰۲۰

تاریخ دقیق هالووین

تاریخ میلادی :۳۱/ اکتبر / ۲۰۲۰

 تاریخ شمسی :۱۰ / آبان /۱۳۹۹

    تاریخ قمری :۱۴/ ربیع الاول / ۱۴۴۲

مراسم و کارهایی که در روز های هالووین انجام می گیرد؟

  • مراسم قاشق زنی  ( Trick-or-Treat)

در این مراسم، افراد بیشتر بچه ها لباس های ترسناک می پوشیدند و به درب خانه همسایه ها و مردم می روند و از آن ها درخواست شکلات میکنند . این رسم به مرور تغییراتی پیدا کرد و به رسم قاشق زنی تبدیل شد که فعالیتی بسیار مفرح است. امروزه بچه ها بیشتر در قاشق زنی شرکت می کنند و از همسایه ها درخواست شیرینی و شکلات می کنند.

جشن هالووین چیست ؟
  • فانوس کدو تنبل یا جک فانوسی

تاریخچه جشن هالووین هرچه قدر هم قنی باشد اما امروزه این جشن به کدو تنبل های فانوسیش همه میشناسند .

افراد این کدو تنبل های گرد را به شکل های ترسناکی تزیین می کنند و با قرار دادن شمعی روشن در ان  به ان جلوه ترسناک تری میدهند.  این کدوتنبل ها  را جک فانوسی نیز  می نامند و داستانی جالب پشت آن وجود دارد:

طبق افسانه ها مردی به نام استینگی جک بارها شیطان را به دام انداخت و یک شرط برای آزادی اش قرار داد: این که نگذارد جک به جهنم برود! با این حال، بعد از آن که جک مرد و به دلیل کارهای پلیدی که کرده بود به بهشت راهش ندادند تا ابد به عنوان روح در زمین آواره و سرگردان شد.

او برای پیدا کردن راهش ذغالی روشن را داخل کدو قرار می داد و به این ترتیب جک فانوسی به وجود آمد. مردم در جشن هالووین کدوها را به شکل های ترسناکی در می آورند و با روشن کردن شمع داخل آن، تداعی گرد ارواح سرگردان و وهم انگیز می شوند.

جشن هالووین چیست ؟
  • رایج ترین بازی های هالووین

از رایج ترین بازی ها میتوان به تشت سیب اشاره کرد، در این مراسم:

تشتی را پر از آب می کنند و  درون ان را با سیب قرمز پر می کنند و بچه ها با دهان سیبهای شناور در آب را بیرون می کشند. اما کارهای دیگر مانند بازی‌های فالگیری و غیب گویی و پیش گویی کردن، شوخی و جوک تعریف کردن، بازدید از جاهای خالی از سکنه و ترسناک، گفتن داستانهای ترسناک و تماشای فیلم‌های وحشتناک نیز  از جمله کار هایی است جوانتر ها رای حس ترس انجام میدهند .

جشن هالووین چیست ؟
  • در انتخاب لباس هالووین چه رنگ های رایج تر است؟

اگر تا به حال از نزدیک شاهد مراسم جش هالووین بوده باشید تا در فیلم ها و تصاویر صحنه هایی از آن را دیده باشید حتما متوجه شده اید که رنگ های نارنجی و مشکی غالب هستند. این دو رنگ نیز یادگار مراسم سنتی سلتی هاست: رنگ سیاه نشانه مرگ تابستان است و پاییز هم نماد فصل برداشت پاییزی است.

امیدوارم این  مقاله متفاوت  (جشن هالووین چیست ؟)که توسط تیم آتلان وب گرد آوری شده ، مورد استفاده دوستان و عزیزانی که قصد شروع کسبو کار  خود  و همچنین علاقه به داستان های ترسناک دارند قرار گرفته باشد.

شما می توانید سفارش  طراحی سایت خود را از طریق شماره تلفن۰۹۳۹۶۸۳۲۲۳۷ با ما در میان بگذارید. پیاده سازی طرح و ایده شما به بهترین شکل ممکن، مهم ترین هدف تیم آتلان وب است . شما دوستان می توانید جهت مشاوره  و راهنمایی با ما در ارتباط باشد  یا برای اطلاع از قیمت و سفارش لینک مقابل را کلیک کنید.

boy-headset

در یافت مشاوره رایگان

گسترش کسب و کار شما با یک کلیک

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید
گسترس کسب و کار من
اگر مقاله برایتان مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
شما به کمک نیاز دارید? با ما چت کنید